Коридорні метри

Два роки тому киянка Ольга М. після розлучення вирішила придбати собі квартируОстап Бендер стверджував, що є сотні способів «чесно» ошукати громадян. Не лізти нахабно до них у кишеню, а змусити їх самих, добровільно, віддати гроші. Аналізуючи редакційну пошту, спадає на думку, що таких способів нині не сотні, а тисяча й один. Причому офіційних, «у рамках закону».

Два роки тому киянка Ольга М. після розлучення вирішила придбати собі квартиру. Грошей на готову не вистачало, а от на перший внесок у ще не збудовану двокімнатну — якраз. Ні, вона не стала жертвою «Еліти-Центр», квартиру інвестувала в новобудові, яку зводив «Київміськбуд».

«Не будучи ні архітектором, ні будівельником, я не розібралася з планом квартири, який мені видали разом із угодою, — пише жінка в листі. — Тішилася великою площею — 86 квадратів! Щоправда, дивувало, що в двокімнатній квартирі передбачено дві ванних кімнати й два туалети. Гадала, доводитиму квартиру до готовності — будівельники ж тепер здають «напівфабрикат», — позбудуся однієї ванни й туалету. І лише через рік, коли почала з’ясовувати відносини з банком «Хрещатик», у якому взяла кредит під заставу цієї квартири, запідозривши, що фінансова установа мене «кинула», зрозуміла, що й будівельники добряче мене «нагріли». Та прикро, що тепер я не можу розійтися ні з будівельниками, ні з банком — змушена ще вісім років виконувати їхні кабальні умови».

Нічим не змогли допомогти читачці й ми — все законно, все оформлено правильно. Жінка сама добровільно заплатила понад тисячу доларів за кожен квадратний метр своєї майбутньої квартири. Як житлової площі, так і нефункціональної. Натомість отримала дві невеличкі кімнати — 21 і 16 квадратних метрів, кухню у 9 м2 і 46 м2 нефункціональної площі — коридори, балкон, терасу… Перебудувати щось, принаймні позбутися однієї ванни й туалету, практично неможливо — лише за дозвільні документи доведеться заплатити кілька тисяч гривень, плюс за роботу…

Експерти визнають, що в Україні житловий будівельний бізнес — найвигідніший. Тільки не для пересічних громадян.

Будівельники з архітекторами навчилися вишукано обдурювати клієнтів, запудрюючи їм мізки «європейськістю» нових квартир. Насправді ж проектують і будують кімнати так, що коридори утворюють самі по собі та ще й більшими за вітальні. Чим більше нефункціональної, або, як називають її самі будівельники, — транзитної площі, тим вищий прибуток мають вони від новозбудованої квартири. У кого язик повернеться сказати, що вони ошукують клієнтів? Проекти, плани квартир погоджені, дозволи є, терміни не порушують, до якості претензій немає…

Практична Європа давно вже відмовилася від величезної транзитної площі під час проектування житла, навіть індивідуального чи офісного. Кілька років тому хитрощі будівельників обурили москвичів і столична російська влада змушена була детально розбиратися у будівельних схемах і пірамідах. Тепер не чути про московські скандали на зразок нашої «Еліти-Центр», а російські прайси переповнені пропозиціями новозбудованих квартир площею 27—30 м2 однокімнатні, 35—43 м2 — двокімнатні… Та й житлові кредити там набагато вигідніші й привабливіші, ніж в Україні.

Знову процитую листа киянки Ольги М.: «Узяти кредит на спорудження своєї квартири в будь-якому банку мені не вдалося. З’ясувалося, що «Київміськбуд» має угоди про інвестиційні кредити лише з банками «Хрещатик», «Столиця» й «Аркада». То тільки на рекламних щитах ці банки переконують, що у них вигідно брати кредити. Насправді… Взявши кредит, я лише через рік звернула увагу, що суми щомісячних виплат не зменшуються. Почала з’ясовувати, а мені кажуть: «А ви самі такий договір підписали. Суми постійні й платитимете так усі 10 років». Тобто з мене замість офіційної процентної ставки 18,3 візьмуть майже 20.

Банки мають кілька схем кредитування житла й підсовують клієнтам ту, яка вигідна їм, а не клієнтам. Угоду про кредитування на руки не видають, доки клієнт не поставить під нею свій підпис. Відверто кажучи, мало хто й наполягає на попередньому ознайомленні з угодою. Тим більше, мало кому спадає на думку проконсультуватися у фахівця чи хоча б у юриста з приводу прав і обов’язків сторін, попросити когось людською мовою пояснити, чим обернеться пункт угоди, який починається словами: «у разі…»

Автор - Надія ЗЕЛІНСЬКА
?сточник - http://www.uwtoday.com.ua

  Обсудить на форуме Обсудить на форуме  Подписаться на рассылку Подписаться на рассылку  Добавить свою новость Добавить новость Версия для печати Версия для печати
 Опубликовано на сайте 16.01.2007 в разделах: Кредиты на жилье, Все новости, Строительство   3,153 Просмотров ]

Реклама:

Еще в разделе:
« Курс одина банка “Аркада” вырос на 0,2% до 24,48 гривны
В 2006 г. цены на первичное жилье в пригородах столицы увеличились более чем на 50% »

 Оставьте свой комментарий:

          Подписаться на комментарии Подписаться на новые комментарии
Последние комментарии:
  Белла Такер: Здравствуйте, Получить кредит сейчас, я рад сообщить вам, что ваши деньги заботы...
  Белла Такер: Прямой кредит от Беллы займа компании Такер Это финансовый рекламе , Вы ищетепод...
  Mr Jimmy Peters: Вы ищете бизнес-кредит, личного кредита, ипотечного кредита, студенческих кредито...
  Chris Barry: Вы в любом виде финансовых трудностей? Нужно ли вам кредита очистить ваши долги? В...
  ?ванна: Скажите пожалуйста где можно найти такой фонд в Одессе?...
  Яна: Здравствуйте!Мне срочно нужен займ в сумме 50000 грн под расписку либо заключение до...
  Яна: Р.S. мой т. +380988275639...
  Яна: Здравствуйте! Мне срочно нужен займ в размере 50000 грн под любой процент без залога....
  МАР?НА: СРОЧНО НУЖЕН ЗАЙМ НА СУММУ 15000 НА РОЗВ?ТЕЕ СОБСТВЕННОГО Б?ЗНЕСА ПОД ВАШ ПРОЦЕНТ ? ...
  Johnson Lee Finance: Вам нужен простой кредит, чтобы погасить ваши счета, если да, напишите нам через?: j...

Последние новости:
 • Где в Украине брать кредиты онлайн: рейтинг и сравнение платформ
 • ?потечная коррупция в законе
 • Дети банкирам не помеха
 • Украинские банки возобновили кредитование
 • Просроченных кредитов стало больше

 • Читайте также:
 • Кредитный брокеридж в Украине пребывает в стадии зарождения
 • Осенний рост цен на жилье серьезно поколебал веру киевлян в грядущее падение стоимости столичных квартир
 • Получаем кредит под залог ценных бумаг
 • Когда украинские банки начнут кредитовать?
 • Не все антиколлекторы одинаково полезны