Черкащани звикають жити в кредит

чого черкащанам очікувати від банків цьогорічІз майже 3 мільярдів кредитів, виданих торік черкаськими банками, 44% отримало саме населення області. В січні-лютому банками області видано 27 млн. грн. кредитів на будівництво та придбання житла - для 242 черкащан. Ця сума у 3,3 рази перевищує іпотечні кредити січня-лютого 2006-го.

Про те, чого черкащанам очікувати від банків цьогоріч, зокрема - у кредитуванні - журналісти дізнавалися від керівників найбільших черкаських банків 22 березня, на засіданні Черкаського прес-клубу реформ.

Заступник керуючого обласною філією АКБ „Укрсоцбанк” Олег Батюк розповів, що наразі банки намагаються зробити кредитування більш доступним для всіх споживачів - в “Укрсоцбанку”, зокрема, запроваджено нову послугу - коли при отриманні кредиту на купівлю житла клієнту надається пільговий період, під час якого клієнт виплачує лише проценти по кредиту. На думку Олега Батюка, наразі більш ефективного вкладення коштів, ніж у нерухомість, наразі не існує (банківські депозити тут безнадійно програють), тож найближчі кілька років здешевіння житла очікувати не слід. Така ситуація склалася в Україні через величезний дефіцит житла. І, щоб країні за темпами будівництва нового житла наздогнати хоча б найвідсталішу країну Європи, необхідно щонайменше 30 років.

Директор Черкаського ГРУ “Приватбанку” Віктор Шуршин так само переконаний, що, хоча у Черкасах височіє все більше баштових кранів, які зводять нові багатоповерхівки - житло все одно не подешевшає. На фоні появи на ринку нерухомості новеньких квартир можуть подешевшати лише старі квартири - в будинках, збудованих 50-60 років тому, так званих «хрущовках». За словами Віктора Шуршина, черкащани все більше звикають жити в кредит. Торік Черкаське ГРУ “Приватбанку” видало черкащанам 1600 кредитів на придбання житла - на суму 60 млн. грн. Проблем з поверненням виданих на купівлю житла кредитів банк практично не має - люди розуміють, що ризикують залишитися без даху над головою.

Він також розповів, що у “Приватбанку” існує Бюро кредитний історій, база якого налічує 12 млн. українців - до неї входять всі, хто коли-небудь користувався банківськими кредитами. Крім того, Бюро кредитних історій веде свій “чорний список” ненадійних клієнтів, які не повертали або затримували повернення кредиту, або ж намагалися обдурити банк. Цією базою при наданні кредитів користуються й інші банки області - і вже не один банк відмовляв своїм майбутнім позичальникам в отриманні кредитів через те, що в минулому вони мали проблеми з поверненням кредитів. З кожним роком база клієнтів збільшується - і чим більше банк знатиме про своїх майбутніх позичальників, то меншою буде частка фінансового ризику, закладена у вартість кредиту - відповідно, кредити можуть подешевшати. За словами Віктора Шуршина, банки відмовляють позичальнику лише у трьох випадках: - майбутній позичальник потрапив до “чорного списку” неблагонадійних позичальників; - з нинішнім рівнем доходів він не в змозі обслуговувати кредит; - відбувається прихований продаж нерухомості, коли, скажімо, під купівлю будинку в селі хочуть отримати кредит, а кошти потім не повернути. При визначенні того, чи зможе майбутній позичальник повернути кредит, банкіри користуються правилом, що 50% коштів сукупного доходу позичальника має бути спрямовано на обслуговування кредиту.

За словами Віктора Шуршина, зараз банки області активно розвивають ринок іпотечних кредитів в інших містах Черкащини - зокрема, в Умані та Смілі, а також - споживчих кредитів - у селах області.

За словами начальника управління Національного банку України в Черкаській області Сергія Забудського, багато проблем позичальники створюють собі власноруч, не вчитуючись в умови угоди з банком - адже хочеться якнайскоріше отримати гроші. І саме тому всі, незадоволені співпрацею з банком, звертаючись до суду, програють позови з причини неуважного ознайомлення з угодою перед її підписанням. На думку Сергія Забудського, рекламна фраза “кредит за 20 чи 40 хвилин” ще не означає, що позичальник має лише цей час для вивчення тексту угоди з банком і вивчення всіх умов кредиту. Сергій Забудський розповів, що торік до обласного управління НБУ зі скаргами на роботу комерційних банків звернувся 21 черкащанин. Переважно скаржилися на небажання банку видавати їм кредит, або ж на погану роботу банкоматів. У всіх випадках правота була на боці банків, констатував Сергій Забудський.

Сергій Забудський розповів, що торік банківська система області розвивалася надзвичайно динамічно і це засвідчило значне зростання (на 75%) кількості всіх кредитів, виданих черкаськими банками. Протягом 2006 року черкащани принесли до банків області на 35% більше депозитних вкладів.

Директор Черкаської обласної дирекції „Райффайзен Банк Аваль” Олександр Скічко розповів, що з приходом нового інвестора в банку суттєво змінилися підходи до роботи і, відповідно, торік кредитний портфель обласної дирекції збільшився на 310 млн. грн. На думку Олександра Скічка, це суттєвий внесок банку в економіку області, юридичні особи якої отримали на 158 млн. грн. більше кредитних ресурсів, а населення - майже на 150 млн. грн. більше. Олександр Скічко розповів, що 50% всіх, отриманих підприємствами АПК торік, кредитів були надані їм саме обласною дирекцією „Райффайзен Банк Аваль”. Цього року для сільськогосподарських підприємств банк планує надати кредитів на 1 млрд. грн. За словами директора Черкаської обласної дирекції „Райффайзен Банк Аваль” Олександра Скічка, пріоритетним у 2007 році для банку буде кредитування купівлі житла населенням, оскільки цей ринок є новим для України і його місткість залишається величезною. Торік кредити від обласної дирекції „Райффайзен Банк Аваль” на купівлю житла отримали 844 черкащани. Цього року банк запропонував два нові види кредитування на іпотечному ринку, які довели свою затребуваність: придбання земельної ділянки в кредит та кредити на будівництво власного житла.

Для довідки: За інформацією прес-служби управління Національного банку України в Черкаській області, в січні-лютому 2007 року банками області видано іпотечних кредитів на будівництво та придбання житла 242 фізичним особам на суму 27 млн. грн., або в 3,3 рази більше, ніж за аналогічний період минулого року. У містах Черкащини кредитні кошти на отримання житла отримали 237 позичальників на загальну суму 24 млн. грн., на будівництво житла - 4 позичальники на загальну суму 2,6 млн. грн. У сільській місцевості кредит на купівлю житла отримав один позичальник, на суму 26 тисяч гривень. Для придбання житла на вторинному ринку позичальниками було отримано 23 млн. грн. кредитних коштів, у той час як на первинному - всього 1,3 млн. грн. Юридичні особи кредити на будівництво та придбання житла не отримували.

?сточник - http://www.kaniv.net
  Обсудить на форуме Обсудить на форуме  Подписаться на рассылку Подписаться на рассылку  Добавить свою новость Добавить новость Версия для печати Версия для печати
 Опубликовано на сайте 27.03.2007 в разделах: Кредиты на жилье, Все новости   4,287 Просмотров ]

Реклама:

Еще в разделе:
« Цены на столичное жилье снизят только ипотека и конкуренция
Укрпромбанк ввел кредитование нотариальных и страховых расходов физлиц при покупке недвижимости и автомобилей в кредит »

 Оставьте свой комментарий:

          Подписаться на комментарии Подписаться на новые комментарии
Последние комментарии:
  Белла Такер: Здравствуйте, Получить кредит сейчас, я рад сообщить вам, что ваши деньги заботы...
  Белла Такер: Прямой кредит от Беллы займа компании Такер Это финансовый рекламе , Вы ищетепод...
  Mr Jimmy Peters: Вы ищете бизнес-кредит, личного кредита, ипотечного кредита, студенческих кредито...
  Chris Barry: Вы в любом виде финансовых трудностей? Нужно ли вам кредита очистить ваши долги? В...
  ?ванна: Скажите пожалуйста где можно найти такой фонд в Одессе?...
  Яна: Здравствуйте!Мне срочно нужен займ в сумме 50000 грн под расписку либо заключение до...
  Яна: Р.S. мой т. +380988275639...
  Яна: Здравствуйте! Мне срочно нужен займ в размере 50000 грн под любой процент без залога....
  МАР?НА: СРОЧНО НУЖЕН ЗАЙМ НА СУММУ 15000 НА РОЗВ?ТЕЕ СОБСТВЕННОГО Б?ЗНЕСА ПОД ВАШ ПРОЦЕНТ ? ...
  Johnson Lee Finance: Вам нужен простой кредит, чтобы погасить ваши счета, если да, напишите нам через?: j...

Последние новости:
 • Где в Украине брать кредиты онлайн: рейтинг и сравнение платформ
 • ?потечная коррупция в законе
 • Дети банкирам не помеха
 • Украинские банки возобновили кредитование
 • Просроченных кредитов стало больше

 • Читайте также:
 • Рынок жилья Черкасс – затянувшееся затишье
 • Новый ипотечный кредит от Альфа-Банка позволит серьезно сэкономить на процентных ставках
 • Квартиры в анусе
 • ?потечные кредиты по талонам
 • Что мешает Вам купить квартиру при помощи ипотеки? (результаты голосования)