Іпотека стає ще важчою

Іпотека стає ще важчоюПроте більшість громадян альтернативи їй не має… Потреба в окремому житлі в українців стрімко зростає, і це зумовлює дефіцит в Україні житлової нерухомості. Надлишок житла нині можна знайти лише в депресивних районах Донбасу (в Донецькій області в даний час нараховується близько 13 тисяч покинутих господарями квартир, у Луганській – 11 тисяч), у бідних українських селах і подекуди у містечках на заході країни.

А в більшості великих міст попит на житло значно перевищує пропозицію, навіть незважаючи на збільшення обсягів житлового будівництва. І цей фактор спричиняє зростання цін на житло до захмарних значень.

Мало кому під силу нині придбати квартиру, заплативши відразу її повну вартість. Спекулятивні ціни на нерухомість змушують основну частину українців брати кредит на житло, що дає можливість банкам досить пристойно заробляти на їхній незаможності. Проте далеко не кожен охочий в очах банкірів є гідним одержати іпотечний кредит.
Щоб банк вважав вас кредитоспроможним клієнтом, необхідно накопичити гроші на первісний внесок у розмірі 10-25% від суми кредиту, врахувати додаткові витрати, комісійні виплати з обслуговування кредиту та вартість страховки.

Кожен банк мріє зменшити власний ризик неповернення вами кредиту, тому вимоги банкірів до позичальників постійно зростають. Годі й мріяти отримати кредит у віці до 25 або після 50 років без солідного поручителя. До самотніх позичальників банкіри також ставляться з підозрою – втім, як і до обтяжених купою діточок. Ідеальний для банку позичальник – це приватний підприємець чи менеджер великої компанії у віці 30-50 років, одружений і з одним-двома дітьми, який має авто, дачу й заробляє понад 1000 доларів США на місяць. У будь-якому разі ваші доходи мають забезпечувати витрати на кожного члена родини на рівні не менше 150 доларів, не включаючи виплат банку за кредитом.

Наявність офіційних доходів прискорює процедуру розгляду й ухвалення рішення про надання кредиту. Проте банк може враховувати ваші неофіційні доходи, які можна підтвердити договором про здавання вами квартири в оренду, документами на авто, нерухомість, великі пакети акцій тощо.

Нині українські банки видають іпотечні кредити на термін від 5 до 30 років. Відповідно до законодавства, ви маєте право достроково повернути банку кредит – прослідкуйте, щоб це ваше право було зафіксовано в тексті кредитного договору. Але при цьому банк не відмовить собі в задоволенні злупити з вас штраф за дострокове погашення – адже йому вигідно мати вас у себе «в кишені» якомога довше.

Ставки за банківськими іпотечними кредитами становлять нині в середньому 12-13% річних у доларах США та 14-15% річних у гривнях. За оформлення кредиту доведеться заплатити 0,5-2% від його розміру. Жоден банк не надасть вам іпотечного кредиту без застави – як правило, нею виступає саме це житло або земельна ділянка чи будинок, що належить вам. А предмет застави при оформленні іпотеки необхідно буде застрахувати, така послуга обійдеться в 0,3-0,5% від вартості застави на рік. Також з великої любові до ваших грошей банк може зажадати від вас застрахувати ваше безцінне життя.

Слід врахувати, що з лютого Нацбанк України вимагає від банків посилити заходи зі зменшення ризиків неповернення іпотечних кредитів – кредитна криза у США та Великій Британії таки добряче налякала банкірів усього світу. Тому українські банки змушені тепер видавати кредити на житло з меншим терміном повернення або під більший відсоток. Тож іпотека дорожчає, проте більшість громадян альтернативи їй не має…

Джерело - http://www.slovo-unp.com

  Обсудить на форуме Обсудить на форуме  Подписаться на рассылку Подписаться на рассылку  Добавить свою новость Добавить новость Версия для печати Версия для печати
 Опубликовано на сайте 19.02.2008 в разделах: Кредиты на жилье, Все новости   2,645 Просмотров ]

Реклама:

Еще в разделе:
« Банки ищут новые источники информации о заемщиках
Проект Закона Украины “О строительстве доступного жилья в Украине” должен быть подан на рассмотрение ВР в мае 2008 года »

 Оставьте свой комментарий:

          Подписаться на комментарии Подписаться на новые комментарии
Последние комментарии:
  Белла Такер: Здравствуйте, Получить кредит сейчас, я рад сообщить вам, что ваши деньги заботы...
  Белла Такер: Прямой кредит от Беллы займа компании Такер Это финансовый рекламе , Вы ищетепод...
  Mr Jimmy Peters: Вы ищете бизнес-кредит, личного кредита, ипотечного кредита, студенческих кредито...
  Chris Barry: Вы в любом виде финансовых трудностей? Нужно ли вам кредита очистить ваши долги? В...
  ?ванна: Скажите пожалуйста где можно найти такой фонд в Одессе?...
  Яна: Здравствуйте!Мне срочно нужен займ в сумме 50000 грн под расписку либо заключение до...
  Яна: Р.S. мой т. +380988275639...
  Яна: Здравствуйте! Мне срочно нужен займ в размере 50000 грн под любой процент без залога....
  МАР?НА: СРОЧНО НУЖЕН ЗАЙМ НА СУММУ 15000 НА РОЗВ?ТЕЕ СОБСТВЕННОГО Б?ЗНЕСА ПОД ВАШ ПРОЦЕНТ ? ...
  Johnson Lee Finance: Вам нужен простой кредит, чтобы погасить ваши счета, если да, напишите нам через?: j...

Последние новости:
 • Где в Украине брать кредиты онлайн: рейтинг и сравнение платформ
 • ?потечная коррупция в законе
 • Дети банкирам не помеха
 • Украинские банки возобновили кредитование
 • Просроченных кредитов стало больше

 • Читайте также:
 • Жилье по ипотечным кредитам может стать мифом
 • Кабмин начинает забирать свои «жилищные обещания»
 • Сегодня банки еще могут остановить процесс удорожания гривневых кредитов и уменьшения объемов ипотечного и автокредитования
 • Європейський банк, українські реалії, або Як я стикнувся з іпотекою
 • Утвержден наблюдательный совет Государственного ипотечного учреждения