Знижуємо ціни на нерухомість!

Знижуємо ціни на нерухомість!Друг-одноліток просить молитися за його молоду сім’ю. Мені стало моторошно – невже щось зі здоров’ям? Виявилося – сім’я бере кредит на однокімнатну. Під Києвом. При середній київській зарплаті – це, як у Василя Стефаника, важко нести під гору свій хрест. Мій друг познайомився з майбутньою дружиною під час помаранчивої революції… Сьогодні тогочасні студенти створюють сім’ї. Народжують дітей. Дочекатися ще одної революції – житлової не у всіх вистачає терпіння. Подають документи на кредит.

Десь в тумані своєї недієвості і малозначущості випала з поля уваги державна програма молодіжного кредитування. Хтось з молоді отримав молодіжний кредит під 5% річних? Може це та молодь, що приїздила забирати документи на кредит на батьківських іномарках?

Найсвіжіша ініціатива президента доступного житла вже стала об’єктом справедливої критики. Дай чиновникам розпоряджатися черговими мільярдами – і уважно слідкуй наступного року за динамікою індексу корупції в Україні.

На цьому фоні голки багатоповерхівок, що підпирають київське небо, дірявлять й свідомість. Ось все нові і нові будинки, а нинішні ціни від минулорічних відрізняються як Черновецький від мера європейського столиці.

Може варто піти ва-банк, проклавши дорогу в якийсь з банків за кредитом?

Саме до цього підштовхують покупців будівельники, ріелтори і посередники. Недарма на професійному жаргоні їх називають “ростишки”. Завдяки й постійному нагнітанню ситуації на ринку впродовж останніх років ціни на житло потягнулися в космічну далечінь.

В хід йшли і йдуть навіть абсурдні “аргументи”. З місяць тому один з найбільших “ростишек”, власник компанії і спонсор київських виборів переконував, що київські ціни будуть рости, адже вони ще не наздогнали…. московські!

Однак невдовзі житлова “революція” у вигляді іпотечної кризи відбудеться. Сприятливі фактори на світовому ринку і цілеспрямовані зусилля ентузіастів, які вірять в зміни – достатній імпульс.

На початку лютого один 30-ти літній київський підприємець висловив вголос те, що практично у кожного на думці: нинішні ціни на нерухомість є “віртуальними”, і оголосив війну забудовникам і посередникам. Ініціатор “війни” за визначенням не програє її, адже має переконання, що зміна ситуації хоч на 0,001% вже вартує вкладених зусиль.

Ініціатива підприємця під назвою “Кризі – так!” вже вийшли з інтернету оффлайн. Наліпки на автомобілях, футболки, і непідробний інтерес журналістів до ініціативи дають чим далі, тим більший розголос. Хоча традиційних скептиків в стилі “скільки йому за це заплатили?”, “все одно нічого не видне!” теж вистачає.

 

 

Ініціатор – один з тих “дітей революції”, хто при всьому сьогоднішньому хаосі, залишився тверезо мислити. Базовим показником для ціни житла в світі є коефіцієнт співвідношення “реальна середня зарплатня до ціна кв. метра”. В Україні такий коефіцієнт значно вищий як у європейських країнах.

Ініціатор, пам’ятаючи досвід солідарності людей під час попередньої революції, переконаний, його ідею підтримають не тільки молоді сім’ї.

Що робити сьогодні киянам і мешканцям великих міст? Ініціатор пропонує головні кроки: утриматися на даному етапі від купівлі нерухомості, не брати кредити на нерухомість, вивчати можливості для зменшення оренди площ для малого і середнього бізнесу.

Важливим є психологічний момент – поширювати переконання, що іпотечна криза вже настає.

Ціни на квартири впадуть на 50% вже до осені. $1200 замість $2500 – це і є конкурентно ринкова ціна на житло в Києві. Всі передумови для цього існують. Ринок практично стоїть, банки зробили більш жорсткі умови кредитування, а пропозиція житла збільшилася у два рази…

Крім того, привіт з Америки! На помилках варто вчитися.

Прикладом, що надихає учасників ініціатив, є досвід країн Балтії. За неповний останній рік ціни на житло там впали на 30%.

В Естонії, Латвії і Литві ситуація була неймовірно подібною до української. Спекуляції на ринку, галопоподібний стрибок цін – до 60% щорічно, великі інвестиції (переважно іноземні) в ринок житла з метою надприбутків і самовпевненість забудовників, що ціни можуть тільки підвищуватися, але не знижуватися.

Як наслідок – сьогодні в країнах Балтії практично ніхто не купує житло. В суспільстві панує переконання, що ціни найближчим часом ще більше впадуть. Найбільша естонська будівельна компанія YIT Ehitus була змушена двічі з початку року знижувати ціни на виставлене житло.

Хто перший заговорить мовою естонців в Києві? Київміськбуд? Житло-інвест? Познякижилбуд? Ріелтори? Покупці зустрінуть оплесками…

Автор - Віталій Мороз
Джерело - http://www.pravda.com.ua

  Обсудить на форуме Обсудить на форуме  Подписаться на рассылку Подписаться на рассылку  Добавить свою новость Добавить новость Версия для печати Версия для печати
 Опубликовано на сайте 17.04.2008 в разделах: Все новости, Недвижимость, Строительство, Молодежное кредитование   3,561 Просмотров ]

Реклама:

Еще в разделе:
« Купил квартиру – голым по миру
Британским банкам предлагают заем под ипотечные долги »

Комментарии посетителей по теме: “Знижуємо ціни на нерухомість!”
 1. «str_v» сказал(а):

  Для початку автору варто хоча б подивитися прибалтійські ТВ програми по нерухомості (є російською) де щотижня аналізується ринок нерухомості цих країн. Потім найти “десять відмінностей” з українським та київським ринком нерухомості. А вже після цього писати статтю, або не писати…

 2. «алексей кудинов» сказал(а):

  “…Важливим є психологічний момент – поширювати переконання, що іпотечна криза вже настає…”
  Виталий, от того что будешь думать о еде - сытым не станешь! Недвижимость дорожает не только в Украине - это Европейская тенденция последних лет… У меня знакомые живут в Эстонии и по их информации никакого снижения цен на недвижимость там небыло, а скорее наоборот - купленная ими в прошлом году двухкомнатная квартира в Таллине за 90 тыс. евро стоит уже больше 100 тыс.

 3. «Олег» сказал(а):

  Молодец, мы с тобой.(Одесса студенты)
  Молодежь тебя поддержит 100%.
  “Золотая” вряд-ли, а вот обычная - да!
  Неплохой лозунг для следующей революции в Украине.
  Не люблю их, а есть другие предложения?!
  ?ли сейчас в Украине “нормальный” процесс развития ?!
  Молодая семья: он менеджер ( 500 - 800 ), она продавец-консультант (400 - 600) квартира 1-комн. от 65 тыс дол. ?!
  Кредит … сами знаете.
  Перспектива ?!

 Оставьте свой комментарий:

          Подписаться на комментарии Подписаться на новые комментарии
Последние комментарии:
  Белла Такер: Здравствуйте, Получить кредит сейчас, я рад сообщить вам, что ваши деньги заботы...
  Белла Такер: Прямой кредит от Беллы займа компании Такер Это финансовый рекламе , Вы ищетепод...
  Mr Jimmy Peters: Вы ищете бизнес-кредит, личного кредита, ипотечного кредита, студенческих кредито...
  Chris Barry: Вы в любом виде финансовых трудностей? Нужно ли вам кредита очистить ваши долги? В...
  ?ванна: Скажите пожалуйста где можно найти такой фонд в Одессе?...
  Яна: Здравствуйте!Мне срочно нужен займ в сумме 50000 грн под расписку либо заключение до...
  Яна: Р.S. мой т. +380988275639...
  Яна: Здравствуйте! Мне срочно нужен займ в размере 50000 грн под любой процент без залога....
  МАР?НА: СРОЧНО НУЖЕН ЗАЙМ НА СУММУ 15000 НА РОЗВ?ТЕЕ СОБСТВЕННОГО Б?ЗНЕСА ПОД ВАШ ПРОЦЕНТ ? ...
  Johnson Lee Finance: Вам нужен простой кредит, чтобы погасить ваши счета, если да, напишите нам через?: j...

Последние новости:
 • Где в Украине брать кредиты онлайн: рейтинг и сравнение платформ
 • ?потечная коррупция в законе
 • Дети банкирам не помеха
 • Украинские банки возобновили кредитование
 • Просроченных кредитов стало больше

 • Читайте также:
 • Фонд молодежного кредитования жилья не может платить деньги по договорам
 • Спрос на ипотечные кредиты в Укрсоцбанке вырос более чем на 50% по сравнению с первым кварталом этого года
 • Новые программы кредитования отпусков позволят банкирам охватить экономных украинцев
 • Практически 100% ипотечных кредитов в Украине являются проблемными
 • Кредиты реально выдают только 14 украинских банков