Обсяги автокредитування влітку впали на 25 % в порівнянні з показниками січня — травня нинішнього року

Обсяги автокредитування влітку впали на 25 % в порівнянні з показниками січня — травня нинішнього рокуЗа словами експертів, це спричинено адміністративними обмеженнями НБУ кредитної політики комерційних банків. За їхніми прогнозами, у вересні кредити подорожчають до 25—30 % річних. Це в свою чергу скоротить обсяги автокредитування ще на 20 %. Проте, НБУ не збирається лібералізувати вимоги до кредитної політики банків, а навпаки планує ввести нові обмеження на ринку фінансових послуг уже найближчим часом. 

Директор компанії “АutoConsalting” заявив, що за підсумком літніх місяців обсяги автокредитування скоротилися на 25 % в порівнянні з січнем — травнем нинішнього року. Як він повідомив “Хрещатику”, в травні ще спострерігалася позитивна динаміка продажу автомобілів у кредит, “проте, починаючи з червня, обсяги продажів поступово падали, і наразі вони скоротилися майже на чверть, приблизно на 10 тис. автомобілів”, — наголосив Олег Омельницький. За його словами, скорочення продажів пов’язане з введенням НБУ регуляторних постанов щодо резервування коштів банками під споживчі кредити, а також підвищення до 3 % ставок на ці кредити банками, починаючи з квітня.

Про обвал ринку автокредитування підтверджують і самі банкіри. Як повідомив “Хрещатику” начальник управління кредитними продуктами роздрібного банкінгу “Укргазбанку” Дмитро Замотаєв, після введення НБУ регуляторних постанов, спостерігається тенденція до зниження споживчого попиту на автокредити в межах 20 %. На його думку, спад обсягів продажу автомобілів продовжуватиметься і в другому півріччі 2008 року. “В нинішньому році розраховувати на лібералізацію умов не доводиться. Навпаки, очікуємо ще жорсткіших умов кредитування банками. Швидше за все, в другому півріччі 2008 року спостерігатимемо повну відсутність пропозицій банків щодо кредитування авто без першого внеску”, — наголосив Дмитро Замотаєв.

“Найближчим часом споживчі кредити подорожчають на 10—15 %. До 20 % подорожчає іпотека. Банки прописують в кредитних договорах плаваючу кредитну ставку в гривнях, для убезпечення себе від інфляційних коливань та невизначеності на фінансовому ринку. Крім того, низка банків наразі впроваджує штрафні санкції за передчасне погашення кредиту. Комерційні банки поставлені у жорсткі умови регулятором, тому змушені скорочувати свої кредитні програми і піднімати ставки, виконуючи вимоги НБУ”, — повідомив “Хрещатику” лідер громадської організації “За прозорість фінансових ринків” Тарас Загородний. Таким чином уже восени кредитні ставки на авто коштуватимуть 25—30 % річних в гривневому еквіваленті, а це своєю чергою скоротить попит на банківські продукти ще в межах 20 %, впевнений пан Загородний.

Проте зі свого боку НБУ не планує скасовувати обмеження резервування коштів для кредитів. Як стало відомо “Хрещатику”, найближчим часом регулятор планує зовсім заборонити банкам видавати кредити без першого внеску. Крім того, Нацбанк планує ввести ще жорсткіші умови резервування коштів для проблемних кредитів та вимог до платоспроможності клієнтів комерційних банків.

Автор - Дмитро ДУБЕНСЬК?Й
Джерело - http://www.kreschatic.kiev.ua

  Обсудить на форуме Обсудить на форуме  Подписаться на рассылку Подписаться на рассылку  Добавить свою новость Добавить новость Версия для печати Версия для печати
 Опубликовано на сайте 27.08.2008 в разделах: Все новости, НБУ, Кредиты на авто   5,860 Просмотров ]

Реклама:

Еще в разделе:
« Хочешь взять кредит - женись!
500 років – саме стільки я маю прожити, щоб отримати квартиру »

Комментарии посетителей по теме: “Обсяги автокредитування влітку впали на 25 % в порівнянні з показниками січня — травня нинішнього року”
 1. «Константин» сказал(а):

  Как быть подскажите, досрочно погасила ипотечный кредит, а банк хочет еще деньги за резервирование за каждый год по сроку, на который был заключен договор

 Оставьте свой комментарий:

          Подписаться на комментарии Подписаться на новые комментарии
Последние комментарии:
  Белла Такер: Здравствуйте, Получить кредит сейчас, я рад сообщить вам, что ваши деньги заботы...
  Белла Такер: Прямой кредит от Беллы займа компании Такер Это финансовый рекламе , Вы ищетепод...
  Mr Jimmy Peters: Вы ищете бизнес-кредит, личного кредита, ипотечного кредита, студенческих кредито...
  Chris Barry: Вы в любом виде финансовых трудностей? Нужно ли вам кредита очистить ваши долги? В...
  ?ванна: Скажите пожалуйста где можно найти такой фонд в Одессе?...
  Яна: Здравствуйте!Мне срочно нужен займ в сумме 50000 грн под расписку либо заключение до...
  Яна: Р.S. мой т. +380988275639...
  Яна: Здравствуйте! Мне срочно нужен займ в размере 50000 грн под любой процент без залога....
  МАР?НА: СРОЧНО НУЖЕН ЗАЙМ НА СУММУ 15000 НА РОЗВ?ТЕЕ СОБСТВЕННОГО Б?ЗНЕСА ПОД ВАШ ПРОЦЕНТ ? ...
  Johnson Lee Finance: Вам нужен простой кредит, чтобы погасить ваши счета, если да, напишите нам через?: j...

Последние новости:
 • Где в Украине брать кредиты онлайн: рейтинг и сравнение платформ
 • ?потечная коррупция в законе
 • Дети банкирам не помеха
 • Украинские банки возобновили кредитование
 • Просроченных кредитов стало больше

 • Читайте также:
 • Банки готовы к дешевым кредитам
 • В Америке закончился бум на ипотечные кредиты
 • Как поступить, если кредит нужно погашать в долларах, а купить их негде?
 • Сколько на самом деле мы платим по кредитам?
 • Нестандартные варианты мировых соглашений между банком и заемщиком